1. Chwilówki online >
  2. Zakup nieruchomości z licytacji komorniczej

Zakup nieruchomości z licytacji komorniczej

Zippo
2017-08-14 12:24:28
Od jakiegoś czasu rozglądam się nad możliwością zakupu mieszkania. Ostatnio zacząłem przeglądać licytacje komornicze i perspektywa zakupu mieszkania za 2/3 jego normalnej wartości (a więc druga licytacja) jest interesująca. W związku z tym pojawia się pytanie jakie mogą być haczyki? Np kupując mieszkanie z lokatorem?
2017-08-16 13:38
Haczyków nie ma zadnych Jednak kupno takiego mieszkania czy domu zawsze wiąże sie z pewnym ryzykiem. Jeśli lokator nie będzie chciał się wyprowadzić to mogą byc problemy z jego eksmisją. Lekko jest wyeksmitować osobe zdrową. Jednak co będzie jeśli zamieszka w tym mieszkaniu osoba niepełnosprawna, na emeryturze czy też rodzina z dziećmi? Ich też nie usuniesz. Druga sprawa to to,ze osoba, której nieruchomość zlicytowałeś może się odwołać od wyroku A wtedy pieniądze będą zamrożone.
2018-02-21 08:47
Zaraz zaraz to są sprzedawane mieszkania z lokatorami??????
2018-03-05 11:01
Tak.Są sprzedawane.I o ile osobę pracującą dośc łatwo jest z takiego mieszkania wyeksmitowąć to problem może być z dziećmi albo z rencistami.
2018-03-08 11:30
Ja kilka razy chciałem kupic takie mieszkanie.Ale nie udało mi sie. Bo jak licytacja jest korzystna to jest wielu licytujacych mieszkanie i cena dochodzi do wartosci rynkowej nieruchomości. Jest również wiele licytacji mieszkań, które nie zachęcają do kupna z racji tego,że są w nich jeszcze lokatorzy. Albo, że są drogie. Albo sprzedają pól mieszkania a drugie pól nalezy do żony dłużnika. Tak wieć dałem sobie ostatecznie z tym wszstkim spokój i kupiłem mieszkanie o czystej sytuacji prawnej.
2018-03-14 07:52
Nie macie wyrzutów sumienia kupując takie mieszkanie?
2018-03-16 07:04
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Ktoś kto ma długi komornicze i kogo licytują nie spłaca pieniędzy które należa do kogoś. Czemu ma nam byc tej osoby żal? Że najczęsciej sama z własnej woli się zadłużyła? Jakis czas temu miałęm ochotę na jedno mieszkanie, które było zamieszkane przez dwie osoby w średnim wieku, ktore wpadły w długi przez hazard. Nikt ich do grania na automatach nie zmuszał, same wydały swoja kase i straciły mieszkanie na własne życzenie. Zrezygnowałem bo obawiałem się,ze będą robili problemy z wyprowadzeniem się z domu.
2018-03-19 07:16
Nie ma co patrzeć na wyrzuty sumienia ale przekalkulować sobie na chłodno czy nam się takie mieszkanie opłaca kupić. Niesety ale obecnie prawo nie stoi po stronie właściciela mieszkaina ale po stronie osoby w nim mieszkającej. I nie jest wcale tak łatwo wyeksmitować kogoś nawet jesli dana osoba nie płaci rachunków.A nie można wyeksmitować wielu rodzajow lokatorów: emerytór, rencistów rodzin z dziećmi. Osób niepełnosprawnych. I na pewno nie w zimie.
2018-03-21 09:27
Moja znajoma kupila takie mieszkanie i żaluje bo już przez 5 lat nie może wyeksmitowac mieszkańców.
2018-04-18 12:20
Z jakiego powodu ? I to przez 5 lat? Sama zastanawiam się nad kupnem i właśnie o takie rzeczy się boję.
2018-04-20 07:16
A dlatego,że kupiła mieszkanie z dwójką osób na emeryturze. NIe sprawdziłą kto w nim mieszka. Babka jest jeszcze niepelnosprawna ( ma coś z nogą) . A po prostu nie ma gdzie ich wyeksmitowac. W mieście nie ma mieszkań socjalnych.Dodatkowo dziadki nie płacą czynszu, ona musi wszystko opłacać. I tak od 5 lat. Sama załuje,że to mieszkanie kupila bo na czynsz poszło jej do tej pory tyle kasy, że mogłaby kupić juz mieszkanie nowe. I lepiej by na tym wyszła.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>