1. Chwilówki online
  2. >
  3. Porady
  4. >
  5. Jakie dokumenty są potrzebne, aby zaciągnąć pożyczkę ratalną?

Jakie dokumenty są potrzebne, aby zaciągnąć pożyczkę ratalną?

podpis

Pozabankowe pożyczki ratalne to doskonała alternatywa dla kredytów bankowych. Czy wiesz, że korzystając z usług pozabankowych firm pożyczkowych będziesz mógł pożyczyć nawet 25 000 zł? Dziś sprawdzimy jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę ratalną. Podpowiemy także jakich dokumentów wymagają pożyczkodawcy.

Jeśli otrzymałeś negatywną decyzję kredytową w banku, możesz wnioskować o pożyczkę ratalną w firmie, specjalizującej się w udzielaniu pożyczek pozabankowych.

Tacy pożyczkodawcy zdecydowanie mniej restrykcyjnie oceniają zdolność pożyczkową potencjalnych klientów. Korzystając z usług firm pożyczkowych dodatkowe pieniądze może otrzymać również student, emeryt, rencista, osoba z negatywną historią kredytową w BIK-u, czy ta, której dane figurują w rejestrze dłużników.

Ile mogę pożyczyć w firmie pożyczkowej?

Korzystając z usług firmy pożyczkowej będziesz mógł pożyczyć nawet 25 000 zł. Pożyczki w takiej wysokości udzieli Ci jedynie 1 firma – Profi Credit.
Maksymalny czas spłaty należności w Profi Credit to 36 miesięcy.

Jak przedstawiają się maksymalne kwoty pożyczek oraz terminy spłaty w innych firmach pożyczkowych?

Nazwa firmy Maksymalna kwota pożyczki Termin spłaty
Zaplo 10 000 zł 3 – 24 miesiące
Hapi Pożyczki 10 000 zł 3 – 24 miesiące
TakTo Finanse 10 000 zł 6 – 24 miesiące
Super Grosz 10 000 zł 2 – 48 miesięcy
Monedo Now 10 000 zł 3 – 36 miesięcy

Wymagania w stosunku do pożyczkobiorców

Wybierając pożyczkodawcę koniecznie przeanalizuj wymagania, jakie muszą spełnić klienci, ubiegający się o dodatkowe finansowanie.

Poniższa tabela stanowi praktyczne kompendium wiedzy na ten temat.

Nazwa firmy Wymagania w stosunku do pożyczkobiorców
Zaplo * wiek od 21 do 70 lat

* polskie obywatelstwo

* miejsce stałego zamieszkania – Polska

* brak wpisu do rejestru dłużników

* posiadanie konta bankowego i dowodu osobistego

Hapi Pożyczki * mają nie mniej niż 18 lat,

* posiadają stałe/regularne źródło dochodu,

* są obywatelami Polski,

* legitymują się ważnym dowodem osobistym oraz numerem PESEL,

* korzystają z telefonu komórkowego,

* używają skrzynki mailowej,

* posiadają własny rachunek bankowy.

TakTo Finanse * wiek od 18 do 75 lat

* stały dochód w wysokości minimum 500 zł

* dowód osobisty

* numer telefonu komórkowego

Super Grosz * polskie obywatelstwo

* wiek powyżej 18 lat

* posiadanie dowodu osobistego

* posiadanie konta w banku i aktywnego numeru telefonu komórkowego

Monedo Now * minimalny wiek – 18 lat

* stały dochód

* konto w banku

* adres e-mail

* numer telefonu komórkowego

Wymagane dokumenty

To, jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć zależy nie tylko do pożyczkodawcy, ale również od kwoty, o którą wnioskujesz.

Niektóre firmy udzielają pożyczek ratalnych na dowód. Przykładem będzie firma Wonga, w której posiadając podstawowy dokument tożsamości będziesz mógł pożyczyć 3000 zł.

Pieniądze na oświadczenie otrzymasz również w Zaplo. Maksymalna wysokość takiej pożyczki to 5000 zł. Jeśli chcesz pożyczyć w Zaplo wyższą kwotę, niezbędne okaże się dostarczenie dodatkowych dokumentów, potwierdzających dochody.

Poniżej przedstawiamy listę wymaganych dokumentów w poszczególnych firmach pożyczkowych.

Uwaga: dokumenty te należy dostarczyć pożyczkodawcy wnioskując o maksymalną kwotę pożyczki.

Nazwa firmy Wymagane dokumenty
Zaplo * dowód osobistym

* dokument potwierdzający dochody, np.: zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich 3 miesięcy, odcinek wypłaty emerytury lub renty za jeden z trzech ostatnich miesięcy.

Hapi Pożyczki To, jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć zależy od kwoty, o jaką wnioskujesz.
TakTo Finanse Dowód osobisty oraz dodatkowy dokument potwierdzający dochód. Może być to np. zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, kopia umowy zlecenie/o dzieło oraz potwiedzenie wpływu wynagrodzenia na konto bankowe.
Super Grosz Dowód osobisty
Monedo Now Dowód osobisty

Ile kosztuje pożyczka ratalna?

To, ile zapłacimy za pożyczone pieniądze to jeden z kluczowych argumentów, decydujących o wyborze konkretnego pożyczkodawcy.
Aby porównanie było jak najbardziej precyzyjne załóżmy, że kwota pożyczki będzie wynosić 5000 zł, a okres spłaty – 6 miesięcy.

Nazwa firmy Wysokość miesięcznej raty Całkowity koszt zaciągnięcia pożyczki
 Zaplo  1191,16 zł 7146,86 zł
 Hapi Pożyczki  1188,48 zł 7132,37 zł
 TakTo Finanse  1201 zł 7206 zł
 Super Grosz  1192,49 zł 7154,94 zł
 Monedo Now  1098 zł 6588,21 zł

Liderem tego zestawienia jego firma Monedo Now. Aby pożyczyć pieniądze u tego pożyczkodawcy niezbędny jest jedynie dowód osobisty. Dodatkowo, za pożyczkę w Monedo Now zapłacisz najmniej.

Zanim pożyczysz

Wszystkie powyższe informacje stanowią praktyczne kompendium wiedzy, pozwalające na porównanie ofert najlepszych na rynku firm pożyczkowych.
Dzięki nim będziesz w stanie wybrać takiego pożyczkodawcę, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania, a jego oferta będzie idealnie dostosowana do Twoich potrzeb.

Aby decyzja o zaciągnięciu pożyczki nie stała się źródłem finansowych kłopotów upewnij się, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w terminie.
Konsekwencje nieterminowej spłaty mogą być wyjątkowo niekorzystne. Nie tylko dla portfela.

Konsekwencje nieterminowej spłaty

Jeśli nie zwrócisz pieniędzy w terminie, pożyczkodawca będzie mógł rozpocząć procedurę windykacyjną, wysyłać Ci monity oraz naliczyć odsetki karne.

Jeśli opóźnienie będzie się utrzymywać, będzie miał także prawo do wypowiedzenia umowy i skierowania sprawy na drogę sądową.
Efektem postępowania sądowego może być wydanie. Stanowi ono podstawę do rozpoczęcia egzekucji komorniczej.

Jak nietrudno zgadnąć, wszelkimi kosztami windykacji i sprawy sądowej zostanie obciążony pożyczkobiorca.

Pogorszenie historii kredytowej w BIK-u

Jeśli pożyczkodawca współpracuje w Biurem Informacji Gospodarczej, przekaże instytucji informacje o Twoim zadłużeniu. Skutkiem nieterminowej spłaty będzie więc obniżenie scoringu w BIK-u i pogorszenie historii kredytowej. A kiepska historia kredytowa to mniejsza wiarygodność w oczach banku oraz innych instytucji finansowych.

Warto dodać, że łatka mniej wiarygodnego klienta może doskwierać Ci aż 5 lat.

Wpis do rejestru dłużników

Jeśli nie spłacisz zadłużenia przez co najmniej 60 dni, pożyczkodawca będzie mógł wpisać Twojego dane do rejestru Biur Informacji Gospodarczej, zwanej potocznie rejestrami dłużników.

Taki wpis może utrudnić Ci nie tylko otrzymanie kolejnej pożyczki czy kredytu, ale również wykonanie tak prozaicznych czynności, jak podpisanie umowy z dostawcą internetu czy operatorem telefonii komórkowej.

Zmieniłeś decyzję? Masz prawo odstąpić od umowy

Nie wszyscy pożyczkobiorcy zdają sobie sprawę, że mogą odstąpić od umowy pożyczkowej w ciągu 14 dni od momentu jej podpisania. Co ważne, decydując się na odstąpienie od umowy nie będziesz musiał zdradzać pożyczkodawcy powodów swojej decyzji ani pokrywać jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Autor: Emilia Rudzka

Biografia: Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Copywriter z kilkuletnim doświadczeniem. Kreatywna dusza, która mocno stąpa po ziemi, ceniąc sobie rzetelność informacji. Robię to, co lubię i sprawia mi przyjemność — piszę dla swoich Czytelników. Stale się rozwijam, zdobywając nowe umiejętności oraz poszerzając swoje horyzonty. W wolnym czasie najchętniej siadam na rower i podążam przed siebie lub uciekam na łono natury, oddając się górskim wędrówkom.