1. Chwilówki online
  2. >
  3. Porady
  4. >
  5. Płatności cykliczne w Monedo Now – czy warto z nich korzystać?

Płatności cykliczne w Monedo Now – czy warto z nich korzystać?

Płatności cykliczne w Monedo Now – czy warto z nich korzystać?

Monedo Now jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pożyczkodawców udzielających pożyczek ratalnych. Nie dość, że udziela pożyczki w dość wysokiej kwocie 10 000 złotych z dogodnym okresem spłaty w nawet 24 ratach, to jeszcze pożyczki są jednymi z tańszych na rynku. Ważną zaletą jest jeszcze to, że Monedo Now bardzo chętnie korzysta ze zdobyczy technologii i udostępnia je swoim klientom, by mogli łatwiej zaciągnąć i spłacić pożyczkę. Jednym z takich udogodnień są płatności cykliczne zapewniające regularną i, przede wszystkim, terminową spłatę rat.

Jak działają płatności cykliczne w Monedo Now?

Monedo Now udziela pożyczek ratalnych nawet na dwa lata, więc przeciętnemu pożyczkobiorcy średnio uzbiera się przynajmniej kilkanaście rat do spłaty. Proces spłaty rat jest co prawda prosty, ale w tak długim okresie łatwo można przeoczyć termin płatności, nawet przez zwykłą nieuwagę lub roztargnienie, i narazić się na nieprzyjemne konsekwencje.

Monedo Now zaradziło temu problemowi, wprowadzając płatności cykliczne. Można je ustawić przy zaciąganiu pożyczki i… cieszyć się z pieniędzy. Monedo Now będzie bowiem co miesiąc pobierało odpowiednią kwotę odpowiadającą wysokości jednej raty, dokładnie w dniu, w którym przypada termin jej płatności. Może to robić za pomocą danych karty płatniczej przypisanej do konta, na które wypłacona została pożyczka. Płatności cykliczne przypominają zlecenie stałe na spłatę pożyczki w banku, z tym że do ustanowienia dyspozycji spłaty potrzeba tutaj tylko kilku minut i, co bardzo istotne dla pożyczkobiorcy, jest to usługa darmowa, za którą Monedo Now nie pobiera żadnych opłat.

Jak ustawić cykliczne płatności?

Płatności cykliczne muszą zostać uruchomione już po zaciągnięciu pożyczki w Monedo Now. Można to zrobić z poziomu swojego konta, za pomocą zakładki „Twoje rozwiązanie płatnicze”. W pierwszym kroku konieczne będzie podanie danych karty płatniczej:

• rodzaju karty (Visa lub MarsterCard);
• numeru;
• daty ważności;
• danych posiadacza karty;
• numeru CVC lub CVV.

Następnym krokiem będzie wyrażenie zgody na uruchomienie płatności cyklicznych oraz zatwierdzenie operacji za pomocą przycisku „Dodaj kartę płatniczą”. Nie ma potrzeby ustalania daty ani kwoty płatności, gdyż Monedo Now ustali to sam na podstawie harmonogramu spłaty rat pożyczki – będzie to ostatni dzień płatności raty.

Kolejną bardzo ważną dla pożyczkobiorcy kwestią jest to, że nie musi on nawet pamiętać o wyłączeniu płatności i obawiać się, że w razie, gdyby przeoczył całkowitą spłatę pożyczki, pieniądze dalej będą pobierane z jego konta. Monedo Now tuż po pobraniu ostatniej raty samodzielnie wyłączy tę usługę, tak by nie narażać swojego klienta na niepotrzebne straty. Pożyczkobiorca może także w każdym momencie anulować płatności i resztę rat płacić ręcznie.

Czy płatności cykliczne w Monedo Now są bezpieczne?

Pożyczki online coraz częściej powiązane są z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Pod największym ostrzałem znalazły się aplikacje weryfikacyjne, takie jak Instantor, Kontomatik czy KontoConnect (z tego właśnie korzysta Monedo Now), które od klienta wymagają zalogowania się do swojego konta loginem i hasłem. Wątpliwości wzbudza przede wszystkim wpisywanie poufnych danych bankowych w aplikacji innej niż ta należąca do banku, w którym posiada się konto. Rodzą się z tego obawy, iż ktoś niepożądany mógłby wykorzystać dane i dokonać kradzieży na koncie bankowym.

Podobne wątpliwości mogą budzić płatności cykliczne w Monedo Now, z tym że tutaj obawy dotyczą karty płatniczej. W końcu należy podać w niej nie tylko numer karty i dane jej posiadacza, ale również numer CVV/CVC znajdujący się na odwrocie karty i służący do weryfikacji tego, czy rzeczywiście osoba płacąca posiada tę kartę.

Monedo Now zapewnia, że płatności cykliczne są w 100% bezpieczne. Korzystają bowiem z takich samych technologii jak sklepy internetowe, które dopuszczają możliwość zapłaty za zakupy kartą. Są to transakcje zabezpieczane i szyfrowane, a dostęp do informacji ma jedynie informatyczny mechanizm zapewniający połączenie sklepu z bankiem. Nie ma do tego dostępu natomiast żadna osoba fizyczna, która mogłaby chcieć je wykorzystać. Warto jednak zwrócić uwagę czy w pasku adresowym przeglądarki znajduje się symbol kłódki – to jedna z najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Warto korzystać z płatności cyklicznych?

Płatności cykliczne w Monedo Now stanowią dużą wygodę i właśnie do takich klientów kierowana jest ta usługa. Osoby, które wolą cieszyć się gotówką (a bardziej celem, na który została przeznaczona) i nie zaprzątać sobie głowy pilnowaniem terminów na pewno będą zadowolone. Z pewnością podobnie zareagują osoby zapominalskie, roztargnione, którym zdarza się zapomnieć o rachunkach. Dzięki płatnościom w Monedo Now mogą zapomnieć o spłacie bez ponoszenia żadnych konsekwencji. Z drugiej strony, osoby pragnące mieć pełną kontrolę nad swoimi wydatkami mogą mieć wrażenie jej utraty lub też po prostu nie ufać tego typu transakcjom. Oczywiście, jak wspominaliśmy, są one w 100% bezpieczne, ale jeśli miałyby powodować dyskomfort psychiczny – lepiej samemu trzymać rękę na pulsie. W końcu płatności cykliczne nie są obowiązkiem, a każdy ma prawo wybrać sposób spłaty tak, by odpowiadał mu w najwyższym stopniu.

Autor: Emilia Rudzka

Biografia: Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Copywriter z kilkuletnim doświadczeniem. Kreatywna dusza, która mocno stąpa po ziemi, ceniąc sobie rzetelność informacji. Robię to, co lubię i sprawia mi przyjemność — piszę dla swoich Czytelników. Stale się rozwijam, zdobywając nowe umiejętności oraz poszerzając swoje horyzonty. W wolnym czasie najchętniej siadam na rower i podążam przed siebie lub uciekam na łono natury, oddając się górskim wędrówkom.