1. Chwilówki online
  2. >
  3. Porady
  4. >
  5. Pożyczka Provident – samoobsługowa czy z obsługą domową?

Pożyczka Provident – samoobsługowa czy z obsługą domową?

Pożyczka Provident – samoobsługowa czy z obsługą domową?

Provident jest jedną z najdłużej funkcjonujących na polskim rynku firm pożyczkowych i można z czystym sumieniem nazwać ją pionierem pożyczkowym w naszym kraju. Początkowo kojarzona była głównie z pożyczkami z obsługą domowa, choć wraz z rozwojem rynku rozpoczęła także działalność internetową. Dziś jej flagowymi produktami są Pożyczka Samoobsługowa oraz Pożyczka Dopasowana z możliwością wypłaty gotówką. Którą wybrać?

Pożyczka samoobsługowa w Provident – na jakie warunki można liczyć?

Provident w swojej pożyczce internetowej zaproponował swoim klientom aż 15 tysięcy złotych do spłaty w nawet 36 miesięcznych ratach, z tym że pożyczka maksymalna może być rozłożona wyłącznie na 24 oraz 36 miesięcy, zaś im mniejsza jest wysokość pożyczki, tym krótsze są okresy spłaty do wyboru. Mimo tego nie można ich ustawić dowolnie – do wyboru są wyłącznie 3, 6, 12, 18, 24 lub 36 rat.

Zaciągnięcie Pożyczki Samoobsługowej nie różni się niczym od tego, co można spotkać w innych firmach pożyczkowych. Procedura w podobny sposób opiera się na kilku krokach: zarejestrowaniu konta klienta, wysłaniu wniosku pożyczkowego, dokonaniu weryfikacji swojej tożsamości, otrzymaniu decyzji i wysłaniu pieniędzy przez firmę na podane przez klienta konto. Jeszcze przed powstaniem zobowiązania klient może zaznajomić się także z kosztami. Wyglądają one następująco:

• 15 000 zł/ 36 rat – 19 778 zł kosztów
• 15 000 zł/ 24 raty – 15 511 zł kosztów
• 10 000 zł/ 24 raty – 10 340 zł kosztów
• 5000 zł/12 rat – 3107 zł kosztów
• 2000 zł/ 6 rat – 853 zł kosztów

Jak widać, najdroższymi pożyczkami w Provident są pożyczki bardzo długoterminowe. Dzieje się tak jednak właściwie w każdej pożyczce ratalnej z tak długim okresem spłaty. Dla przykładu pożyczka w wysokości 15 tysięcy złotych w 36 ratach w Hapi Pożyczki przyniesie 17 418 złotych kosztów – przy tak długim okresie finansowania są to koszty porównywalne. Mniejsze pożyczki natomiast będą jednak prawie takie same jak w innych firmach.

Kto zyska na Pożyczce Samoobsługowej w Provident?

Pożyczki online szturmem wdarły się na rynek finansowy i zyskały naprawdę duże grono lojalnych pożyczkobiorców. Ich obecna pozycja na rynku wynika z kilku ważnych dla pożyczkobiorców powodów. Pierwszą z nich jest niewątpliwa wygoda – nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy posiadać komputer lub inne urządzenie mające dostęp do Internetu oraz konto bankowe. Poza tym tutaj czas jest na wagę złota. Pożyczka w 15 minut nie jest fikcją ani chwytem marketingowym i choć zależy od kilku czynników, nie jest to przesada. Te cechy sprawiają, że po pożyczkę sięgamy chętnie w sytuacjach podbramkowych, kiedy konieczne jest finansowanie szybkie i łatwe, niewymagające formalności ani zaświadczeń.

Jest jeszcze jedna kwestia, która dość rzadko poruszana jest w kontekście pożyczek online. Jest to dyskrecja i brak poczucia wstydu. Wybierając Pożyczkę Samoobsługową, klient może uzyskać gotówkę samodzielnie, bez kontaktu z osobami trzecimi. Nie musi też nikomu tłumaczyć się ze swojej sytuacji materialnej czy zarobków. Co prawda, trzeba takie informacje podać we wniosku pożyczkowym, ale ten internetowy wydaje się anonimowy. Pożyczkobiorca nie czuje więc presji na wzięcie pożyczki, presji czasu (pracownik firmy raczej nie umówi się z pożyczkobiorcą na całodzienną wizytę) ani potrzeby tłumaczenia się, na co są mu potrzebne pieniądze. Może to zrobić spokojnie, w zaciszu domowym.

Pożyczka Dopasowana w Provident – czym się różni?

Warunki finansowe pożyczki z obsługą domową są podobne. Tutaj również można pożyczyć maksymalnie 15 tysięcy złotych, Pożyczkobiorca może sobie wybrać, czy chce spłacać raty miesięczne (od 3 do 24), czy tygodniowe (od 30 do 90), z tym że w tej drugiej opcji może pożyczyć nie więcej niż 10 tysięcy złotych. Dodatkowym udogodnieniem, z którego można skorzystać w tym przypadku, jest możliwość wykupienia Pakietu Medycznego i Pakietu Ochronnego. Zapewniają one ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także chronią od konsekwencji braku spłaty, gdyby pożyczkobiorca na skutek wypadku był niezdolny do pracy lub poniósł śmierć.

Największą różnicą jest natomiast to, że w tym przypadku cała procedura pożyczkowa nie przebiega internetowo, a podczas wizyty pracownika Providenta w domu klienta. W ten sposób załatwione zostaną wszystkie formalności, w tym:

• złożenie wniosku (choć w Provident można go wypełnić także online);
• weryfikacja tożsamości poprzez okazanie pracownikowi firmy dowodu osobistego;
• podpisanie umowy;
• wypłata pieniędzy;
• spłata zobowiązania.

Wszystkie szczegóły pożyczki ustalane są na miejscu, podczas wizyty domowej, tak aby była ona jak najbardziej korzystna dla pożyczkobiorcy – stąd też nazwa Pożyczka Dopasowana.

Jakie są największe zalety pożyczki z obsługą domową w Provident?

Z tej formy pożyczania najchętniej skorzystają ci pożyczkobiorcy, którzy nie ufają finansowym transakcjom internetowym i cenią sobie bezpośredni kontakt z pracownikiem. W ten sposób nie są oni zmuszeni podawać nikomu swoich danych bankowych (ani loginu i hasła, jak w przypadku weryfikacji przez Instantor), a pożyczka nie pozostawi żadnego śladu na koncie bankowym. Dodatkowo pożyczkobiorca ma możliwość wyjaśnienia wszystkich wątpliwości co do umowy od razu, bez konieczności dzwonienia na infolinię lub kontaktowania się z firmą pożyczkową w inny sposób.

Klient Providenta może sobie wygodnie ustalić termin wizyty, dokładnie wtedy, kiedy ma czas. W ten sam sposób dokonuje również spłaty pożyczki. Nie musi więc pamiętać o wykonaniu przelewu, ani nie musi się obawiać, że ten przelew wykona błędnie. Pracownik firmy sam odbierze pieniądze, a pożyczkobiorca może przy tym sprawdzić stan swoich spłat i, w razie konieczności, przedyskutować wszystkie interesujące go kwestie pożyczkowe.

Wadą pożyczek z obsługą domową jest oczywiście to, że cała procedura przebiega wolno i na pewno musi minąć przynajmniej 24 godziny do wypłaty pieniędzy (to zależy od miejscowości, w której się mieszka). Jest to jednak koszt tego, że pożyczkodawca sam nie musi się martwić o całą procedurę i nie musi wychodzić z domu, by mieć gotówkę – nawet po to, by wypłacić pieniądze z bankomatu. Widać więc, że zarówno Pożyczka Samoobsługowa, jak i Pożyczka Dopasowana wzajemnie się uzupełniają i to, co jest wadą w jednej, będzie zaletą w drugiej. Wybór należy do pożyczkobiorcy.

Autor: Emilia Rudzka

Biografia: Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Copywriter z kilkuletnim doświadczeniem. Kreatywna dusza, która mocno stąpa po ziemi, ceniąc sobie rzetelność informacji. Robię to, co lubię i sprawia mi przyjemność — piszę dla swoich Czytelników. Stale się rozwijam, zdobywając nowe umiejętności oraz poszerzając swoje horyzonty. W wolnym czasie najchętniej siadam na rower i podążam przed siebie lub uciekam na łono natury, oddając się górskim wędrówkom.