1. Chwilówki online
 2. >
 3. Porady
 4. >
 5. Pożyczki pozabankowe dla firm

Pożyczki pozabankowe dla firm

Pożyczki pozabankowe dla firm

Po pożyczkę pozabankową może sięgnąć nie tylko osoba prywatna, ale również przedsiębiorca. Uzyskane w ten sposób pieniądze może przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością. Może być to np. uregulowanie zaległości podatkowych, wypłata wynagrodzeń dla pracowników czy spłata zaległych faktur. Gdzie szukać pożyczek dla firm i jak wybrać tę najlepszą? Sprawdźmy.

Uzyskanie pożyczki bankowej dla firm często okazuje się zadaniem zdecydowanie trudniejszym, niż mogłoby się wydawać. Do otrzymania finansowania wymagany jest z reguły określony staż prowadzenia działalności (w zależności od banku jest to od 6 do 12 miesięcy), dostarczenie dokumentów rejestrowych oraz stosu zaświadczeń, potwierdzających dobrą kondycję finansową firmy.

Osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, muszą przedstawić zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenie o nr REGON oraz NIP. Często potrzebna jest również zgoda współmałżonka na zaciągniecie zobowiązania lub orzeczenie o rozdzielności majątkowej. Aby potwierdzić wysokość dochodów, przedsiębiorcy muszą dostarczyć również (w zależności od banku oraz kwoty finansowania lista niezbędnych dokumentów może kształtować się w odmienny sposób):

 • w przypadku uproszczonej księgowości: wydruki z książki przychodów i rozchodów opatrzone własnoręcznym podpisem, roczne deklaracje podatkowe osób fizycznych za 2 ostatnie lata;
 • w przypadku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz karty podatkowej: wydruki z systemu zawierające wymagane informacje finansowe opatrzone własnoręcznym podpisem;
 • dla płatników podatku VAT: deklaracje VAT za ostatnie pełne dwa lata oraz za okres bieżący (tylko w przypadku karty podatkowej), roczne deklaracje podatkowe PIT-28 osób fizycznych za 2 ostatnie lata (tylko w przypadku ryczałtu).

Większość banków, udzielających firmowych kredytów wymaga również dostarczenia zaświadczeń o niezaleganiu z zapłatą zobowiązań względem Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli miewasz problemy z terminowym regulowaniem podatków, możesz mieć realne problemy z zaciągnięciem kredytu bankowego. Nie bez znaczenia jest również historia kredytowa przedsiębiorcy w Biurze Informacji Kredytowej oraz ewentualne wpisy danych firmy do rejestru dłużników. Weryfikując zdolność do spłaty, banki precyzyjnie sprawdzają zarówno BIK, jak i BIG-i. Jakakolwiek rysa na wizerunku wnioskującego oznacza automatycznie negatywną decyzję kredytową.

Pożyczka dla firm bez formalności — gdzie jej szukać?

Jeśli Twoja firma działa na rynku stosunkowo krótko, posiadasz zaległości względem ZUS-u lub US a Twoja historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia, masz niemal zerowe szanse na otrzymanie finansowania w banku. Na szczęście dzięki pomocy pozabankowych instytucji finansowych wciąż możesz otrzymać potrzebne na rozwój firmy środki.
Pożyczek na rozwój działalności udziela obecnie kilka znanych i sprawdzonych firm. Wśród nich m.in.:

 • Aasa Polska,
 • Aforti Finance,
 • Caseo,
 • Credit Company.

Poniżej omówimy szczegółowo parametry oraz warunki każdej z pożyczek.

Pożyczka dla firm w Aasa Polska

Aasa Polska jest jedną z największych i najbardziej znanych firm na rynku pożyczek pozabankowych. Specjalnie dla przedsiębiorców Aasa przygotowała produkt o nazwie Aasa dla biznesu. Pożyczka dla firm w Aaasa Polska została doceniona nie tylko przez klientów, ale również przez rynkowych ekspertów. Podczas Gali Loan Magazine Awards zyskała bowiem zaszczytne miano Biznesowej Pożyczki Roku. Taki tytuł otrzymała zarówno w 2018, jak i w 2017 roku.
Zaciągając pożyczkę dla firm w Aasa, pożyczysz od 1000 do 10000 zł, rozkładając spłatę na okres od 1 do 24 miesięcy. Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzeniem firmy. Może być to na przykład odzyskanie płynności finansowej, inwestycje czy zakup towaru.
Jeśli sięgniesz po finansowanie w Aasa nie będziesz musiał dostarczać pożyczkodawcy dokumentów rejestracyjnych, dokumentów księgowych lub bankowych, ustanawiać poręczeń i zabezpieczeń. Co ważne, decyzję o przyznaniu pożyczki otrzymasz błyskawicznie, maksymalnie w ciągu godziny.

Dla kogo pożyczka w Aasa? Aby otrzymać pożyczkę Aasa dla biznesu:

 • powinieneś posiadać zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą. O pożyczkę możesz zawnioskować już chwilę po zarejestrowaniu;
 • musisz mieć stały adres w Polsce;
 • nie możesz figurować w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD).

Zalety Aasa dla biznesu:

 • możliwość pożyczenia pieniędzy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności;
 • brak konieczności dostarczania stosu dokumentów;
 • szybka decyzja;
 • możliwość otrzymania pożyczki z negatywną historią w BIK-u.

Elastyczna pożyczka dla przedsiębiorców w Aforti Finance

Kolejnym pożyczkodawcą, oferującym pozabankowe finansowanie dla firm jest Aforti Finance. Ogromnym walorem pożyczek w Aforti jest możliwość precyzyjnego dobrania parametrów pożyczki do własnych oczekiwań i możliwości. Firma oferuje bowiem aż 6 różnych pożyczek.

Pożyczka Gold — dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: od 50 000 zł do 100 000 zł netto.
Okres spłaty: 13 – 24 miesięcy.
Decyzja w ciągu 2 godzin.

Mikropożyczka A A-F – dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: od 10 000 zł do 50 000 zł netto
Okres spłaty: 6 – 12 miesięcy
Decyzja nawet w 1 godzinę
Możliwość przeznaczenia pieniędzy na spłatę zaległości w US/ZUS

Pożyczka Premium — dla spółek z o.o.
Kwota pożyczki: 100 000 zł netto.
Okres spłaty: 18 – 24 miesięcy.
Decyzja w ciągu 2 godzin.

Pożyczka Premium + – dla spółek z o.o.
Pożyczka na dowolny cel dla spółek z o.o.
Kwota pożyczki: od 50 000 zł do 75 000 zł netto.
Okres spłaty: 6 – 12 miesięcy.
Decyzja w ciągu 2 godzin.

Pożyczka Flash — dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: od 5 000 zł do 10 000 zł netto.
Okres spłaty: 12 miesięcy.
Decyzja nawet w 1 godzinę.
Możliwość pożyczenia pieniędzy na podstawie oświadczenia o dochodach.

Pożyczka Flash + – dla właścicieli jednoosobowych działalności i spółek cywilnych
Kwota pożyczki: 12 000 zł netto.
Okres spłaty: 12 miesięcy.
Decyzja nawet w 1 godzinę.
Możliwość pożyczenia pieniędzy na podstawie oświadczenia o dochodach.

Caseo — pożyczka dla przedsiębiorców, korzystających z kasy fiskalnej

W przeciwieństwie do Aforti Finance, Caseo kieruje swoje usługi do stosunkowo wąskiej grupy przedsiębiorców. Mogą skorzystać z nich klienci, używający na co dzień kas fiskalnych.
Maksymalna kwota pożyczki w Caseo wynosi nawet 25 000 zł, a okres spłaty — do 12 miesięcy.
Podobnie, jak w przypadku poprzednich pożyczkodawców, czas weryfikacji wniosku jest stosunkowo krótki a ilość formalności ograniczona do minimum. Aby pożyczyć pieniądze potrzebny Ci będzie dowód osobisty oraz wydruk z kasy fiskalnej. To właśnie on stanie się podstawą do oceny Twojej zdolności kredytowej.

Credit Company — dla przedsiębiorców dyskryminowanych przez banki

Credit Company udziela finansowania małym i większym firmom, nagminnie dyskryminowanym przez banki. Korzystając z usług tego pożyczkodawcy, pożyczysz od 3000 do 20 000 zł, rozkładając spłatę na 12, 18, 24, 30 lub 36 rat. Credit Company nie wymaga dostarczania deklaracji PIT, zaświadczeń z Biura Informacji Kredytowej, zaświadczeń o niezaleganiu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym czy dokumentów, potwierdzających wysokość dochodu.

Aby pożyczyć pieniądze, wystarczy:

 • mieć co najmniej 25 lat;
 • posiadać dowód osobisty;
 • przedstawić pożyczkodawcy rachunek za media, notatkę z inspekcji oraz oświadczenie o wysokości obrotów w firmie.

Autor: Emilia Rudzka

Biografia: Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Copywriter z kilkuletnim doświadczeniem. Kreatywna dusza, która mocno stąpa po ziemi, ceniąc sobie rzetelność informacji. Robię to, co lubię i sprawia mi przyjemność — piszę dla swoich Czytelników. Stale się rozwijam, zdobywając nowe umiejętności oraz poszerzając swoje horyzonty. W wolnym czasie najchętniej siadam na rower i podążam przed siebie lub uciekam na łono natury, oddając się górskim wędrówkom.