1. Chwilówki online
  2. >
  3. Porady
  4. >
  5. Wady i zalety pożyczki na kartę: sprawdź ofertę Karta Trzynastka

Wady i zalety pożyczki na kartę: sprawdź ofertę Karta Trzynastka

Wady i zalety pożyczki na kartę: sprawdź ofertę Karta Trzynastka

Rynek pożyczek pozabankowych ciągle znajduje nowe rozwiązania, nie tylko technologiczne i usprawniające procesy pożyczkowe czy analizę wniosków. Te kwestie są naturalnie bardzo ważne i wpływają na komfort pożyczkobiorców. Instytucje pozabankowe starają się jednak dostosować do potrzeb wielu bardzo różnych klientów.

Popularne stają się pożyczki bez przelewania 1 grosza, bez konta bankowego czy wypłacane na kartę przedpłaconą. Ten ostatni rodzaj, reprezentowany przez markę Karta Trzynastka, jest rozwiązaniem szczególnie wygodnym. Łączy bowiem wygodę uzyskania pożyczki online ze wszystkimi zaletami karty kredytowej, do której ludzie już się przyzwyczaili i wiedzą jak z niej korzystać.

Jak używać karty pożyczkowej?

Rozwiązanie wypłaty pożyczki na kartę zdobywa coraz większe grono zwolenników. W sposobie użytkowania nie różni właściwie od wspomnianej wcześniej karty kredytowej, choć będzie od niej nieznacznie odbiegać pod względem szczegółów technicznych. Na czym to dokładnie polega?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że pożyczkodawca po przyznaniu pożyczki zwykle wysyła pieniądze na konto bankowe klienta. Nie robi tego jednak w przypadku pożyczek na kartę. Zamiast tego, otwiera specjalne konto bankowe przypisane do konkretnego pożyczkodawcy i tam przelewa pieniądze – jest to tak zwany rachunek techniczny. Do tego konta podpięta jest karta płatnicza wydana na nazwisko pożyczkobiorcy i wysyłana jest do niego pocztą, dokładnie tak jak zwykła kartka bankowa. Od tego momentu można z niej korzystać w takim samym zakresie: płacić nią za zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym i wypłacać pieniądze z bankomatu.

Karta Trzynastka – jak wygląda oferta firmowa?

Karta Trzynastka jest najpopularniejszą marką oferującą tego typu rozwiązanie. Sama siebie reklamuje hasłem „Twoja dodatkowa pensja”. Można dzięki niej pożyczyć od 200 do nawet 8000 złotych do spłaty w ciągu maksymalnie 12 miesięcy.

Procedura pożyczkowa z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy kiedykolwiek korzystali z pożyczek online. Zaciągnięcie pożyczki jest tak samo proste i łatwe. Jak zaciągnąć pożyczkę w Karta Trzynastka? Wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, na prostym kalkulatorze wybrać wybraną kwotę pożyczki oraz okres spłaty, a następnie wypełnić standardowy wniosek pożyczkowy, niezbędny do ocenienia zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Sporym ułatwieniem jest to, że nie ma konieczności weryfikowania swojej tożsamości ani danych bankowych.

Rozwiązuje to więc problem tych osób, które nie chcą zostawiać śladów po pożyczce na swoim koncie, albo też go nie posiadają. Niknie też dylemat związany z bezpieczeństwem użytkowania aplikacji służących do szybkiej weryfikacji. Oczywiście potwierdzenie swojej tożsamości również i w tym przypadku jest konieczne, ale odbywa się w zgoła inny sposób. Jeśli Karta Trzynastka pozytywnie rozpatrzy wniosek i przyzna pożyczkę, niezwłocznie wyśle kartę płatniczą do pożyczkobiorcy na adres podany we wniosku. Aby móc ją odebrać, niezbędne będzie wylegitymowanie się dowodem osobistym potwierdzającym zgodność danych.

Jeśli chodzi o koszty, to największą zaletą pożyczki na kartę jest to, że nie płaci się za całą pożyczkę, a tylko za kwotę, którą się realnie wykorzysta. Jeśli w ciągu tych dostępnych 12 miesięcy zdarzą się okresy, kiedy karta nie będzie używana, po prostu nie zostaną naliczone żadne koszty. Przy regularnym korzystaniu karty w ciągu roku i wykorzystaniu całej kwoty pożyczki, miesięczne koszty wyniosą tylko 115 złotych.

Dlaczego warto korzystać z oferty Karta Trzynastka?

Karta przedpłacona ma sporo zalet, dla których warto rozpatrzyć skorzystanie właśnie z tej formy finansowania. Będzie ona najlepsza przede wszystkim dla tych osób, które nie posiadają konta bankowego. Co prawda w takim przypadku zawsze można skorzystać z pożyczek wypłacanych gotówką – z obsługą domową lub za pomocą czeku GIRO. Nie każdy jednak czuje się bezpiecznie z tym że ma dużą kwotę gotówki w domu, którą przede wszystkim trudniej kontrolować. Pożyczka na karcie daje możliwość swobodnego korzystania ze środków, ale likwiduje problemy z bezpieczeństwem.

Z Karty Trzynastka chętnie skorzystają również te osoby, dla których zaciągnięcie pożyczki jest utrudnione ze względu na posiadanie konta w SKOK-u, jako że w dużej liczbie firm pożyczkowych niedopuszczalne jest użycie tego typu rachunków. Jednak największą zaletą jest to, że każda spłata pożyczki jednocześnie zwiększa dostępny do wykorzystania limit pieniędzy. Jeśli więc pożyczkę spłaca się regularnie, tak jak w przypadku zwykłej pożyczki ratalnej, teoretycznie można mieć do dyspozycji ciągle tę samą kwotę na wypadek innych, niespodziewanych wydatków. Zachowuje się przy tym największy poziom dyskrecji i swobody – pożyczka może być spożytkowana na dowolny cel i kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Uważaj na pokusy!

Stały dostęp do gotówki to komfort psychiczny, tym bardziej, jeśli każda spłata powiększa dostępny limit. Niemniej jednak może to wystawiać na pokusę wydawania pieniędzy na rzeczy niepotrzebne i ciągłego użytkowania nadwyżki, która powstawała po spłatach. Przez to może się zdarzyć, że pod koniec okresu spłaty trzeba będzie oddać maksymalną kwotę powiększoną o koszty w bardzo krótkim czasie. Uzbieranie takich pieniędzy może być więc niemożliwe. Dobrze więc pamiętać o tym, że Karta Trzynastka, choć różni się tylko sposobem wypłaty pieniędzy i metodą wyznaczenia limitu pożyczkowego, jest takim samym produktem finansowym jak inne pożyczki. Dlatego najważniejszy w tym wypadku jest rozsądek.

Autor: Emilia Rudzka

Biografia: Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Copywriter z kilkuletnim doświadczeniem. Kreatywna dusza, która mocno stąpa po ziemi, ceniąc sobie rzetelność informacji. Robię to, co lubię i sprawia mi przyjemność — piszę dla swoich Czytelników. Stale się rozwijam, zdobywając nowe umiejętności oraz poszerzając swoje horyzonty. W wolnym czasie najchętniej siadam na rower i podążam przed siebie lub uciekam na łono natury, oddając się górskim wędrówkom.